LitePlacer – časť štvrtá: hurá do nich…

Nastal čas pravdy, pokúsime sa z tej hromady plechu, profilov a ďalších serepetičiek poskladať funkčný osadzovací automat. Sám som zvedavý, ako to nakoniec dopadne…

Ale dosť bolo kecov, poďme na to. V prvom rade náradie – pravítka, niečo na značenie (tenký značkovať, tužka, alebo niečo na ten spôsob), skrutkovače, stojanovú vŕtačku, imbusy, pílku, pilník, samozrejme to bude chcieť zverák, na elektrickú časť určite pájkovačku aj potrebným príslušenstvom (tuším bude stačiť aj pištolová), určite nejaký uholník, sťahovacie pásiky (100 a 150mm), odporúčam aj nejaké anaeróbne lepidlo (threadlock), zmršťovačky rôznych priemerov, teplovzdušku, sadu vidlicových kľúčov, nejaké kliešte, samozrejme štikacie kliešte, nejaký nástroj na odizolovanie vodičov a pravdepodobne ešte hromadu ďalších drobností, ktoré ma momentálne nenapadnú. Obzvlášť upozorním na klasický skrutkovač s ukončením T25 (Torx), budeme ho potrebovať pri zostavovaní rámu. S  výmennými bitmi v tomto prípade nevystačíme, nakoľko skrutka je umiestnená vo vnútri v profile a je dostupná iba cez pomerne tenkú dieru, kam sa držiak bitu nedostane. Ja som ten svoj kúpil za cca 3.50€ v Hornbachu.

Odporúčam si pred stavbou poriadne naštudovať 3D model a taktiež step-by-step návod od autora, ďalším veľmi dobrým zdrojom informácií je fotogaléria a timelapse video, ktoré urobili v Elektor-e

V tomto videu je ešte prvá verzia stroja, bez automatickej výmeny nástavcov (ihly, ktoré sa vymieňali ručne), zvyšok takmer rovnaký, až na zopár skutočne nepodstatných rozdielov.

Keďže sa už cítim dostatočne nasiaknutý informáciami, poďme sa vrhnúť na samotnú stavbu.

Budeme sa držať už spomenutého step-by-step návodu autora, prvou kapitolou sú prípravné práce. Prvé dva kroky môžme preskočiť (prvý je za nami a druhý sa nás netýka) a začneme rovno krokom 3 – zostavením pojazdových koliesok s V-drážkou.

 

Táto operácia je skutočne jednoduchá, možno trochu únavná, nakoľko sa opakuje veľa krát. Ale na začiatok myslím môže byť. Na správne vystredenie podložky medzi ložiskami som použil skrutku.

 

Výsledok zahreje srdce, prvá operácia je úspešne za nami, už len… ani to neidem počítať…

 

Ďalší krok je veľmi podobný tomu predošlému, budeme skladať pojazdové kladky. V podstate to samé, čo v predošlom kroku, len obvodový plast nie je s V-drážkou, ale je plochý, bude slúžiť ako kladka pod ozubený remeň.

 

 

 

Piatym krokom je označenie excentrov – značkovačom si označíme stenu, kde je diera k obvodu najbližšie. Toto označenie využijeme neskôr pri montáži.

Šiestym krokom je namaľovanie hrán plechových dielov. Autor mal pálené diely z pozinkovaného plechu a tým pádom odporúčal natrieť aspoň hrany dielov ako ochranu pred koróziou. Keďže ja som nastriekal diely komplet tak tento krok preskakujem.

Siedmym krokom je predrezanie závitov. Tento krok som dosť dobre nepochopil, nakoľko použité skrutky HTJ5 sú samorezné, takže táto operácia z môjho pohľadu nemá ani zmysel ani význam. S kľudným srdcom preskakujem. Ale keďže som nekupoval stavebnicu s opracovanými dielmi, tak v rámci tohoto kroku som aspoň navŕtal diery do všetkých 140mm dlhých hliníkovývh profilov tak, aby sa k nim dali kolmo priskrutkovať profily pre Y-ovú os. Do každého 2 diery s priemerom 6mm, prvá je 10mm od horného okraja, druhá o 20mm ďalej. Diery sú skrz profil. Tu sa uplatní spomínaná stojanová vŕtačka.

Takže prípravné práce máme úspešne za sebou, na dnes hádam aj stačilo, nabudúce sa pustíme do osadzovacej hlavy.

Tento obsah bol zaradený v Elektronika, LitePlacer. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár