LitePlacer – časť druhá: stolíkové intermezzo

Medzičasom, kým čakám, až dorazia objednané diely, rozhodol som sa spáchať nejaký solídny stolík, na ktorom bude mašinka stáť. Na fóre venovam LitePlaceru som našiel celkom slušnú inšpiráciu – stolík zmontovaný z Al profilov. Celkom sa mi zapáčila myšlienka urobiť z toho jednoliaty nezávislý celok (vrátane monitora či monitorov, to sa uvidí neskôr, riadiaceho počítača a ostatného potrebného príslušentva).

Základný materiál na stolíkPrehrabal som sa v naškrečkovaných zvyškoch profilov z iných projektov a ajhľa – našiel som 4 celkom slušné kusy z masívneho Al profilu 45x90mm, ktorý už teda niečo znesie. Na nožičky a pozdĺžne diely to sačilo, na priečne som narýchlo doobjednal 4 metrové kusy profilu 45x45mm, kúpil podkladovú dosku 70x100cm z 16mm matroša, povrch matný biely, nechal som jej olaminovať hrany, nech to aj dobre vyzerá a pustil som sa do skladania.

Narezal som profily, nachystal spojovacie uholníky, skrutky a matice M8, imbusák, meter a pivo. Spojovacím materiálom som nešetril, nech je to dostatočne pevné, samotný stroj síce nebude nejako ťažký, ale moment hybnosti u pohyblivých zariadení vie byť sviňa.

Chcel som, aby celá konštrukcia slúžila nielen ako stolík, ale ako som už písal, aj nosič zvyšných potrebných zariadení. Tie som mal v úmysle umiestniť na ďalšiu dosku prichytenú zozadu na na zvislú časť konštrukcie. Nuž a dopadlo to nasledovne.

Doplnkové profily a doska vyšli na cca 50€, všetko ostatné boli šuflíkové a kútové zásoby (až na to pivo, to bolo čerstvé). Ak by som mal tie profily kupovať nové, vyšlo by to odhadom na cca 300-350€. Možností, ako vyriešiť stolík pod LitePlacer je nespočetne veľa, fantázii sa medze nekladú, na samotnom fóre je riešení hneď niekoľko.

Pivo dopité, pokračujeme v čakaní a diely…

Tento obsah bol zaradený v Elektronika, LitePlacer. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár